11.11.2023 | Sobota 10:00

Ilustrácia

FRESH SWAP

Čerstvý závan v našich šatníkoch bez toho, aby sme museli prevetrať naše peňaženky! 🛍️ Komunitná výmena oblečenia a doplnkov je presne to miesto, kde sa nákupné túžby dejú udržateľne a ekonomicky. Príďte si zaswapovať medzi nás na Fresh Market, ktorý je partnerom podujatia! Čakať vás bude priateľská atmosféra a množstvo módnej inšpirácie. 👛👗🧢🌍♻️💚

~ Čo je SWAP?
Ide o koncept, ktorý znamená vzájomnú výmenu oblečenia, s ktorou prichádza aj k výmene skúseností, názorov a radosti. SWAP je spôsob, ako šetriť prírodu aj vlastnú peňaženku. Je to spôsob ako osviežiť svoj šatník ekologicky a ekonomicky, a to bez výčitiek svedomia.

~ Ako funguje SWAP?
Princíp je jednoduchý. Vy sa vzdáte svojich módnych kúskov, ktoré stále môžu potešiť iných a za výmenu si môžete odniesť také, ktoré potešia vás. Takto spolu prispejeme k recyklácii veľmi priateľským a zábavným spôsobom. Navyše, cez SWAP sa môžete dostať k zaujímavým kúskom a osviežiť svoj šatník o originálne modely od zaujímavých ľudí.

~ Ako prebieha SWAP?
Celkovo môžete priniesť na SWAP maximálne 15 kusov oblečenia alebo doplnkov. Za každý kus oblečenia dostanete jeden žetón. Ak so sebou neprinesiete žiadne oblečenie, za príspevok 1 euro získate jeden žetón. Prispieť bude možné len v hotovosti. Jeden žetón znamená jeden kus oblečenia alebo doplnku, ktoré si môžete zo SWAPu odniesť. Oblečenie, ktoré prinesiete na SWAP musí byť v dobrom stave, opraté, čisté, voňavé, nepoškodené a suché.

~ Čo na SWAP PATRÍ?
✅ oblečenie dámske, pánske i detské
✅ topánky v páre
✅ tašky a batohy
✅ doplnky ako slnečné okuliare, opasky, čiapky, rukavice, šály, šatky a šiltovky

~ Čo na SWAP NEPATRÍ ?
Všetko to, čo je hygienicky nevyhovujúce:
❌ spodná bielizeň, plavky, ponožky, pančuchy, silonky
❌ bižutéria
❌ župany, uteráky, obliečky
❌ kozmetika (ani nová, ani otvorená)
❌ oblečenie s pokazeným zipsom, bez gombíka či s fľakmi
❌ roztrhané a zodraté nohavice
❌ obnosené a zatuchnuté oblečenie

~ Čo sa stane s oblečením, ktoré zostane?
Nositeľné a pekné kúsky poputujú buď na ďalší SWAP alebo ich venujeme na Ekocharitu, aby sme pomohli tým, ktorí to práve potrebujú. Vďaka tomu si môžete byť istí, že každý kúsok oblečenia, ktorý k nám donesiete nadobudne zmysluplnú budúcnosť.

————————————————–

🗓️ 11.11. (sobota)
🕙 Čas: 10:00 – 16:00 hod.
📍 Miesto: Rožňavská 1a, Bratislava
🎫 Vstup: zadarmo