Svätomartinské vína 2017

Svätomartinské vína 2017 (10. – 11. 11.)

Oslávte sviatok Svätého Martina vo Fresh Markete spolu s Vínom Hruška. Bude ochutnávka, muzika i dražba špeciálnych vín s podpismi známych osobností.

Skočiť na fotogalériu (naspodku)

Svätomartinské vína budú aj pomáhať – výťažok z tejto dražby pôjde na detskú onkológiu. Napite sa s dobrým pocitom. Tešíme sa na všetkých :)

Kedy

V piatok 10. novembra 2017 od 10.00 do 19.00.
V sobotu 11. novembra 2017 od 09.00 do 16.00.
Dražba v sobotu od 12.00.

Program

~ Možnosť ochutnať a zakúpiť si rôzne odrody Svätomartinských vín a iných vín značky Víno Hruška.
~ Ako doplnok budú aj slovenské nielen mladé vína z Vinárstva Baynach.
~ Chorvátske vína spolu so syrom Dragac a klobáskou zabezpečí Chuť Chorvátska. Bude sa dražiť aj ich víno s podpisom Jany Kirschner.
~ V sobotu od 12.00 bude prebiehať dražba špeciálnych vín s podpismi známych osobností.
~ Celým dňom bude sprevádzať cimbalová muzika, ktorá dodá podujatiu tú správnu atmosféru.

Svätomartinské vína

Svätomartinská vína sú prvé vína ročníka, ktorými si podľa tradície môžete štrngnúť prvý raz na sv. Martina 11. 11. o 11:00 🍷 Ide o svieže a ovocné vína, ktoré síce dozrievali len pár týždňov, ale za túto dobu už stačili získať svoj osobitý charakter.

Odrody
~ Müller Thurgau 2017
~ Muškát moravský 2017
~ Svätovavrinecké rosé 2017
~ Svätovavrinecké červené 2017.

V predaji aj limitovaná edícia vín s označením Svätomartinské. Pod značkou Svätomartinské možno vyrábať iba vína skorých odrôd.

Vinárstvo Baynach

Vína Baynach sú z hrozna, sú spracované šetrne a bez príkras. Sú typické odrodové a sú slovenské, z vinohradníckej obce Bojničky. Počas podujatia bude grátis degustácia. Vinárstvo a pôvod vín je z regiónu Hlohovec-Šintava a okrem vín z ročníka 2017 bude k dispozícii aj kompletný sortiment vinárstva.

Dražba

V sobotu od 12:00 budeme v rámci oslavy mladých vín aj prispievať na dobrú vec! Príďte si vydražiť jedno z 20 ružových vín zo špeciálnej edície, ktoré podpísali známe osobnosti z kultúrneho či spoločenského života.

Domov si môžete odniesť vínko Janka Kurica zo skupiny Vidiek, Yxa a Ďuďa z Hexu, speváka Petra Lipu či Adama Ďuricu, herca Adyho Hajdu, Mateja Landla, Kamila Mikulčíka, Michala Kubovčíka, herečky Zuzky Šebovej, zabávača Michala Hudáka či Štefana Skrúcaného, Justina Topoľského, komika Fuča, známeho kuchára Jaroslava Žideka, producenta Jara Slávika a Jopa, hokejistu Roba Petrovického, trénera Miloša Říhu, triatlonistu Filipa Šeba či režiséra Rada Štefanova.

Dražiť sa bude aj chorvátske víno s podpisom Jany Kirschner, ktoré Jana podpísala na svojom utorkovom obednom koncerte Jana Kirschner – Živá vo Fresh Markete. Výťažok poputuje Detskej onkologickej nemocnici v Bratislave.

Výťažok z dražby

Výťažok z dražby bude súčasťou verejnej zbierky Kvapka nádeje pre detskú onkológiu na nákup prístrojového vybavenia na prípravu parenterálnej výživy pre Kliniku detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Pozvánka

web (táto stránka) ~ facebook

Kde

Vo Fresh Markete na Rožňavskej 1A v Bratislave. Mapu a možnosti parkovania nájdete v kontaktoch.

Vstupné?

Zdarma. Nula eur.

Sviatok Sv. Martina

Sviatok svätého Martina bol jedným z najobľúbenejších sviatkov roka. Na mnohých miestach sa konali púte, gazdinky piekli sviatočnú martinskú hus a martinské rožky alebo podkovy (zvané Martiny) a Roháče. V tento deň aj deti hospodárov čakali na prvý sneh, lebo podľa pranostiky svätý Martin príde na bielom koni. Ľudia si odpozorované klimatické javy spojili so svätcom, často zobrazovaným na koni, a tak vznikla táto poetická predstava.

Predošlý ročník (2016)

Môžete sa inšpirovať prvým ročníkom.

Fotogaléria

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Ako bolo?

pripravujeme

Ďalšie podujatia >>

Kalendár podujatí nájdete aj na facebooku >>