Ryby, rybky, rybičky

Sobota 16. apríla bude vo Fresh Markete venovaná rybám. Dozviete sa mnoho o morských i sladkovodných rybách: ako spoznať ich čerstvosť, ako ich správne očistiť či naporciovať. Zároveň sa spoločne naučíme robiť domáce suši.

PROGRAM
Vo Fresh Markete 5. apríla konečne zakotvila predajňa MYFISH fresh ocean, na ktorú sme sa dlho tešili. Všetci milovníci čerstvých rýb a morských plodov si v nej prídu na svoje, milovníci sladkovodných rýb tam zasa dostanú tie najlepšie úlovky z rybníkov a riek. Silná pozitívna odozva zákazníkov nás inšpirovala k vytvoreniu rybnej soboty.

Pridali sa aj odborníci na suši z gastro prevádzky MoshiMoshi a od 10.00 vám budú všetci k dispozícii spolu s mobilnou kychyňou pred centrálnym schodiskom.

Tešiť sa môžete na mikroprednášky z „ryboznalectva“, ukážky spracovania rýb, prípravu suši a ochutnávky. Myfisháci vysvetlia, ako sa na vnútrozemské Slovensko dostanú čerstvé ryby bez mrazenia, ako sa chovajú a lovia i aké majú certifikáty.

KEDY
V sobotu 16. apríla 2016 medzi 10.00 a 13.00.

KDE
V budove nového Fresh Marketu na Rožňavskej 1A v Bratislave.
Mapu a možnosti parkovania nájdete v kontaktoch.
Mobilná kuchyňa s ukážkami bude na prízemí pred centrálnym schodiskom.
Predajňu MYFISH fresh ocean nájdete na prízemí za centrálnym schodiskom.
Gastro prevádzku MoshiMoshi nájdete na poschodí vpravo.
K dispozícii bude aj samoobslužný detský kútik (bez animátoriek či dielničiek) na poschodí.

POZVÁNKA
web (táto stránka) ~ facebook

Tešíme sa na všetkých.

AKO BOLO?
Skvelý moderátor Roman Bomboš v dvoch vstupoch vyspovedal Tomáša z predajne čerstvých rýb www.MyFish.sk. V skratke: rybu treba prehmatať, ovoňať, pozrieť sa jej na žiabre a na certifikát :) So všetkým vám poradia priamo v predajni.

Potom sme ochutnali suši z dielne moshimoshi.sk a naučili sme sa, že suši je v preklade „kyslá ryža“ a ryba pri ňom nie je až taká podstatná. Niektorí návštevníci si dokonca vyvaľkali vlastné kúsky. Do Moshi hľadajú kuchára, tak sa im ozvite, ak viete variť a chcete nosiť vtipné tričká (uvidíte v albume) :)

Opäť sme mali obsadené všetky stánky. Nechýbali domáce koláče, syry, marinované pstruhy, prepeličie vajíčka, karamel, ukrajinské špeciality a hračky, šperky a dekorácie.

FOTKY ~ album na facebooku

Ďakujeme za návštevu a tešíme sa na všetkých nielen ďalšiu sobotu :)