Remeselníci vo Fresh Markete

V piatok a v sobotu sa vo Fresh Markete prenesieme v čase a spoznáme historické remeslá. Nebude chýbať dobové oblečenie, bylinkárka, brúsenie kraslíc i remeselné dielne. Deti si budú môcť vyrobiť svoje vlastné mince, vyzdobiť šperk, zahrať sa na drotárov či maliarov, vystružlikať si niečo z dreva.

Tovarišstvo historických remesiel a zručností je občianske združenie s hlavným cieľom propagovať a udržiavať staré remeselné tradície našich predkov. Okrem prezentácie a predaja organizuje Tovarišstvo aj remeselné dielne, kde si široká verejnosť môže vyskúšať výrobu jednoduchších výrobkov a dozvedieť sa o vývoji a spôsoboch použitia výrobkov daného remesla. Vo Fresh Markete sa predstaví v tejto zostave:

Pavol Majko – drevár, miskár
Eva Bebčáková – maliarka
Oľga Brezinová – háčkovanie, vyšívanie
Margita Balvinová – drotárka, šperkárka
Iveta Šibíková – šúpolie
Marta Tlášková – šperky z kameňov a polodrahokamov
Libor Švagera – cinár, razba mincí
Michal Hudzík – bylinkár, olejkár, brúsené kraslice, včelí vosk

KEDY
V piatok 13. mája 2016 medzi 09.00 a 19.00.
V sobotu 14. mája 2016 medzi 09.00 a 14.00.

KDE
V budove nového Fresh Marketu na Rožňavskej 1A v Bratislave pred centrálnym schodiskom. Mapu a možnosti parkovania nájdete v kontaktoch.
K dispozícii bude aj samoobslužný detský kútik (bez animátoriek či dielničiek) na poschodí.

POZVÁNKA
web (táto stránka) ~ facebook

Tešíme sa na všetkých.

AKO BOLO?
V piatok sa prišli pozrieť a zaremeselníčiť si žiaci a študenti z okolitých škôl, v sobotu tiež o deti núdza nebola. Remeselníkom sa minuli všetky dielenské materiály :) Po dlhšej dobe sa u nás objavil aj stánok so skvelými valašskými frgálmi.

FOTKY ~ album na facebooku