Fresh Market Makova knizka Krst Cechovicova 2017-05-17 pozvanka

Krst: Maková knižka (Mak z Jarnej)

Srdečne vás pozývame na krst Makovej knižky, na ktorej sa podieľala spolu s Máriou Abrahámovou aj slovenská pestovateľka maku Gabriela Čechovičová známa prevádzkou Mak z Jarnej.

Skočiť na fotogalériu (naspodku)

Knihu z vydavateľstva Ikar uvedú do života Jaroslav Becík a Jaroslav Žídek. O hudobný vstup sa postará folklórny súbor Kobylka a prezentáciou bude sprevádzať Jakub Abrahám.

Chýbať nebude ani fantastické makové občerstvenie.

Tešíme sa na vás.

Pozvánka

web (táto stránka) ~ facebook ~ facebook (Mak z Jarnej)

Kedy

V stredu 17. mája 2017 od 17.00 do 19.00.

Kde

Na prízemí nového Fresh Marketu na Rožňavskej 1A v Bratislave. Mapu a možnosti parkovania nájdete v kontaktoch.

Maková knižka: Príbeh maku a 71 receptov

Mak je tradičná slovenská plodina. Československo až do druhej svetovej vojny patrilo k jeho najväčším vývozcom. V súčasnosti už jeho pestovanie nie je také rozšírené, ale mak zostal obľúbenou súčasťou nášho jedálneho lístka.

Dnes sa na Slovensku pestujú štyri potravinárske odrody maku: modrá, sivá, hnedá a albínska biela, chuťovo veľmi osobitá. No chuť všetkých štyroch odrôd stojí za to. Vyskúšajte ju v skvelých koláčoch, slaných aj sladkých, tradičných či moderných, inšpirovaných medzinárodnou kuchyňou.

Zoznámte sa s makovým olejom a makovou múkou, vyrobte si makové mlieko, makové pesto alebo smoothie. Presvedčte sa, že mak nepatrí len do tradičnej štrúdle, mrežovníka, buchiet či na rezance, ale pripravte z neho cheesecake, makrónky, panna cottu, krehké Pavlovovej tortičky s makovou šľahačkou alebo griotkové tartaletky.

Nič to, ak budete mať maku plné zuby!

Organizátor

Podujatie neorganizuje Fresh Market, ale tretia strana.

Fotogaléria

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Ďalšie podujatia >>

Kalendár podujatí nájdete aj na facebooku >>