Fresh Market Hviezda tyzdna Treska skrei MyFish

Hviezda týždňa: Treska skrei (MyFish)

Ryby a morské plody sú veľmi obľúbenou i bežnou súčasťou každého jedálnička. Treska skrei ako naša hviezda týždňa je preto skvelou voľbou, ako si ho spestriť aj u seba doma.

Skočiť na fotogalériu (naspodku)

Mäso voľne žijúcich tresiek, ktoré boli ulovené v krátkej, iba niekoľko mesiacov trvajúcej sezóne zimného ťahu, je výnimočne kvalitné a chutné. Takejto rybe sa hovorí „skrei“, čo znamená pútnik.

Nórske rybárstvo si zakladá na pôvode týchto tresiek, ktoré sa môžu pýšiť takýmto označením iba v prípade, ak spĺňajú prísne štandardy. Skrei tresky priamo z Nórska ponúka prevádzka MyFish.

Navštívte tento skutočný rybí trh vo Fresh Markete ešte dnes a nezabudnite si „uloviť“ svoju tresku :)

Ak chcete ísť na istotu, rybu si môžete rezervovať vopred online. Alebo sa inšpirujte jednoduchým receptom na tresku s koreňovou zeleninou na smotane.

Platnosť

pon 13. 03. ~ sob 18. 03. 2017 (11. týždeň)

MyFish

~ čerstvé ryby a morské plody, sladkovodné ryby ~ web ~ facebook

~ Robo Papp (spevák, ktorý rád varí), píše na svojom blogu o MyFish, čerstvých rybách a svojej histamínovej intolerancii

Predajňa je otvorená počas pracovných dní i v sobotu. Nájdete ju na prízemí (pozrite si plánik).

MyFish vám ponúka široký a hlavne kvalitný výber rýb a morských plodov. Nakúpite tu to najlepšie zo sladkovodných a morských rýb, kôrovcov a mäkkýšov z voľných lovov a certifikovaných chovov. Losos, morský vlk, halibut, zubáč, tigrie krevety, ustrice či chobotnice? Žiadny problém :)

Hviezda týždňa na sociálnych sieťach

facebook (produkt) ~ facebook (prevádzka) ~ instagram ~ twitter ~ google+

Krátky odkaz na tento článok: http://bit.ly/2mPzGvJ

Fotogaléria

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Ďalšie hviezdy týždňa >>