Hviezda týždňa: Pecorino Sardo (Dobré syry)

Vo Fresh Markete bude tento týždeň hviezdiť ovčí syr Pecorino Sardo pôvodom zo Sardínie.

Skočiť na fotogalériu (naspodku)

Jeho chuť je slaná, výrazne pikantná. Doba zrenia je rôzna, no všeobecne platí, čím je syr starší a vyzretejší, tým má vyšší buket, sýtejšiu chuť a jemne kryštalizuje. Často sa vyrába aj v ochutených variantoch s hľuzovkami, s chili alebo napríklad s čiernym korením.

Výborne sa hodí na cestoviny, ale aj k suchému bielemu a ružovému vínu alebo iba tak na chrumkanie. Zvykne nahrádzať aj klasický parmezán. Vedeli ste, že názov Pecorino vychádza z talianskeho slova pecora, ktoré znamená ovca?

Túto hviezdu nájdete v prevádzke Dobré syry na našom prízemí. Okrem nej tu nájdete aj mnohé iné mliečne či nemliečne dobroty, stačí sa len zastaviť, keď pôjdete okolo ;)

Platnosť

pon 03. 10. ~ sob 08. 10. 2016 (40. týždeň)

Dobré syry

kvalitné európske a bezlaktózové syry ~ facebook ~ facebook 2

Predajňa Dobré syry je otvorená počas pracovných dní od 8.00 do 19.00, v sobotu od 8.00 do 14.00. Nájdete ju na prízemí (pozrite si plánik).

Dobré syry sú spojené s predajňou Paleo ako životný štýl, odkiaľ sme mali predošlú hviezdu týždňa – bezlepkový paleo chlebík.

V Dobrých syroch objavíte to, čo už samotný názov prezrádza – dobré európske syry mäkké, tvrdé či zrejúce, vrátane chuťoviek ako kozí syr s medom alebo chili, čerstvý syr so zázvorom alebo aj jogurtový nápoj z kokosového mlieka. Bezlaktózové mliečne výrobky sú tiež stálou položkou v chladničke.

Hviezda týždňa na sociálnych sieťach

facebook (produkt) ~ facebook (prevádzka) ~ instagram ~ twitter ~ google+

Krátky odkaz na tento článok: http://bit.ly/2cLqK1E

Fotogaléria

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Ďalšie hviezdy týždňa >>