Fresh Market Hviezda tyzdna Jahodovy kysnuty kolac Fertucha

Hviezda týždňa: Jahodový kysnutý koláč (Fertucha)

Jahody. Krásne červené, voňavé a sladké ovocie, ktoré máme všetci radi. Skúste si ich však predstaviť v osviežujúcom koláči! Nebudeme vás preto ďalej naťahovať a predstavíme vám našu novú hviezdu týždňa – jahodový kysnutý koláč.

Skočiť na fotogalériu (naspodku)

Prevádzku Fertucha založili 3 šikovné kamarátky na materskej dovolenke, ktoré chceli priniesť na trh čerstvé dobroty z kvalitných surovín, a presne to sa im aj podarilo.

Medzi ne nepochybne patrí tradičný jahodový koláč s tvarohom, ktorý vás v slnečnom počasí osvieži a pošteklí všetky vaše chuťové poháriky. Základ tvorí nadýchané kysnuté cesto, v ktorom je primiešaná aj celozrnná špaldová múka, kvalitný tvaroh a naše slovenské jahody.

Navštívte nás vo Fresh Markete a doprajte si jahodové nebo :)

Platnosť

pon 05. 06. ~ sob 10. 06. 2017 (23. týždeň)

Fertucha

~ kvalitné domáce koláče (slané i sladké) ~ web ~ facebook ~ foursquare

Predajňa je otvorená počas pracovných dní i v sobotu. Nájdete ju na prízemí (pozrite si plánik).

Fertucha je maličká rodinná pekáreň zameraná na kvalitné domáce koláče. Koláče sú vždy úplne čerstvé, kedže ich pečú a predávajú na tom istom mieste. Fertuchy vám rady upečú tortu alebo rovno celý koláč na objednávku.

Pečú len z poctivých surovín, ktoré prešli prísnym výberom: pravé maslo (žiaden margarín), poctivý tvaroh, vajíčka z podstieľkového chovu, smotana bez stabilizátorov, sezónne ovocie z nášho regiónu. Dávajú prednosť lokálnym farmárom a prvovýrobcom. Nepoužívajú žiadne umelé náhrady, dochucovadlá alebo farbivá.

Sortiment sa počas roka mení, vyberajú to najlepšie, čo ponúka sezóna. Každý deň pečú:

  • tradičné koláče pripravované podľa rodinných receptov, ktoré su overené generáciami (kysnutý koláč, bublaniny, pité, bábovky)
  • obľúbené koláče zo zahraničia, napr. brownies, cheesecake, muffiny
  • zdravé koláče, v ktorých prevládajú suroviny s vyššou nutričnou hodnotou, ako je špaldová celozrnná múka, pohánková múka, trstinový cukor atď.
  • chutné bezlepkové koláče alebo koláče s prihliadnutím na rôzne alergie (napr. na laktózu)
  • slané koláče – nezabúdajú ani na tých, ktorí majú chuť dať si slaný koláč (quiche) na obed, prípadne jednoducho nemajú radi sladké
Hviezda týždňa na sociálnych sieťach

facebook (produkt) ~ facebook (prevádzka) ~ instagram ~ twitter ~ google+

Krátky odkaz na tento článok: http://bit.ly/2s6Exf1

Fotogaléria

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Ďalšie hviezdy týždňa >>