Hviezda týždňa: Cestoviny z čerstvých vajec (Mamma Mia)

Vo Fresh Markete budú tento týždeň hviezdiť talianske cestoviny z čerstvých vajec, ktoré majú skvelú chuť, farbu i konzistenciu.

Skočiť na fotogalériu (naspodku)

Talianska cestovináreň Antico Pastificio del Gargano používa na výrobu svojich cestovín tvrdú pšenicu semolinu, čerstvé vajcia a vaječnú pastu. Vďaka vajciam majú cestoviny krásnu žltú farbu, takže dofarbovanie kurkumou nie je potrebné. No a zelené zafarbenie je dôsledkom pridaného špenátu.

V predajni Mamma Mia si môžete vybrať z troch druhov: tagliatelle paglia & fieno, fettuccine a pappardelle. Všetky chutia naozaj skvele a možnosti ich prípravy sú takmer neobmedzené.

Možno vám pripomenú časy, keď mali staré mamy po celom byte rozprestrené natenko vyvaľkané pláty cesta, z ktorých potom nakrájali potrebné tvary cestovín.

V rohovej predajničke zoženiete aj ďalšie talianske ingrediencie. Príďte sa inšpirovať a ochutnať delikatesy podľa dennej ponuky.

Platnosť

pon 12. 09. – sob 17. 09. 2016 (37. týždeň)

Mamma Mia

web ~ facebook

Predajňa Mamma Mia je otvorená počas pracovných dní od 9.00 do 18.00, v sobotu od 9.00 do 14.00. Nájdete ju na prízemí naľavo od centrálneho schodiska (pozrite si plánik).

V ponuke sú cestoviny vaječné i bezvaječné od niekoľkých výrobcov, extra panenské olivové oleje, syry vrátane trvanlivých zrejúcich ako Parmezán či Grana Padano, omáčky a ochucovadlá ako balzamikový ocot, slané i sladké pečivo Apeninského polostrova, vážené olivy či slnkom sušené rajčiny, pre mäsožrútov skvelé mäsové výrobky vrátane prosciutta, suchých salám a guanciale (bravčový lalok). Mamma Mia nezabúda ani na vinárov, vyberú si z ľahkých i z tých ťažších vín.

Hviezda týždňa na sociálnych sieťach

facebook (produkt) ~ facebook (prevádzka) ~ instagram ~ twitter ~ google+

Krátky odkaz na tento článok: http://bit.ly/2cECqnV

Fotogaléria

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Ďalšie hviezdy týždňa >>