Fresh Market Dualne vzdelavanie Pekar

Duálne vzdelávanie: Mladý pekár

Aj vy milujete makovník alebo vianočku? Spomeniete si, kedy ste ich jedli ešte voňavé a čerstvo upečené priamo z pekárne?

Pekárstvo ponúka stabilnú prácu, pekárov je čoraz menej

Dnešná generácia pekárov môže byť tou poslednou. Mladých ľudí je v pekárni doslova ako šafranu, takže hrozí, že v budúcnosti si budeme pochutnávať skôr na dovážaných pekárenských výrobkoch.

Na Slovensku študuje v odbore pekár iba 50 žiakov. Prognózy trhu práce uvádzajú, že v ďalších dvoch rokoch bude potrebných 96 pekárov a následne do roku 2025 každý rok v priemere 13 ďalších.

Fresh Market Dualne vzdelavanie Pekar

Ako sa zo strojára stane pekár

Juraj Dovalovský síce študoval strojarinu, ale srdcom je to pravý pekár. Po návrate z vojenčiny v roku 1991 viedli jeho kroky do pekárne. Pekárstvu zostal verný dodnes.

Povolanie pekára vôbec nie je len o samotnom pečení, je to práca so živou hmotou. Nielen o tom porozprával Juraj Dovalovský v zaujímavom rozhovore.

Duálne vzdelávanie pekárov na Slovensku

Ak máte doma ôsmaka, využite práve letné obdobie a porozprávajte sa s ním o jeho budúcom povolaní, a tým aj o jeho budúcnosti.

Jednou z výhod štúdia v systéme duálneho vzdelávania je možnosť získať pracovnú zmluvu u konkrétneho zamestnávateľa. Zároveň však má absolvent možnosť osamostatniť sa a otvoriť si vlastnú pekáreň.

Všetky informácie o duálnom vzdelávaní pekárov, vrátane zapojených škôl a zamestnávateľov, nájdete na portáli dualnysystem.sk.

Letná kampaň

Počas letných prázdnin bude prebiehať online kampaň na podporu duálneho vzdelávania pre viaceré profesie v réžii Štátneho inštitútu odborného vzdelávania. Duálne vzdelávanie nájdete na webe a na facebooku.

Celá kampaň pobeží pod kľúčovými hashtagmi #MojaPracaMaZmysel a #dualnevzdelavanie.

Fresh Market – farmárska tržnica sa do tejto kampane zapojil na svojom facebooku a svojej webovej stránke; naše články nájdete pod štítkom (tagom) DualneVzdelavanie.