COFFEE MARKET 3 – FARMÁRSKY TRH S VÔŇOU KÁVY (20. – 21. 4. 2018)

Ak ste fanúšikom dobrej kávy alebo sa chcete vo svete kávy iba zorientovať, tretí Coffee Market je tu pre vás. Príďte stráviť príjemné chvíle s kávou či pri káve. Tešíme sa na všetkých 🙂

Kedy

V piatok 21. apríla 2018 od 10.00 do 19.00.
V sobotu 22. apríla 2018 od 09.00 do 16.00.

Sprievodný program

Piatok 16:00  ~ Pražiar je ten, kto dáva vašej káve charakter
Debata s tromi pražiarmi – Peter Szabo Coffeein.sk, Tomáš Novák Diamonds Roastery, Jakub Ševčík black.
Aké boli/ sú ich začiatky, ambície a predstavy, aká je realita. Dá sa týmto povolaním na Slovensku živiť alebo je to len „hobby“. Light, medium, dark… čo pýta trh a čo srdce pražiara?

Piatok 17:00 ~ Coffee Cinema – premietanie filmu A FILM ABOUT COFFEE
Príbeh kávy, farmárov, obchodníkov i baristov. Cesta za kávou na plantáže v Hondurase a Rwande a ďalej do kaviarní v Tokiu, San Franciscu, New Yorku

Sobota 13:00 ~ Cupping

Sobota 14:00 ~ Cupping

Slovenské pražiarne a kaviarenské prevádzky

O svoju vášeň sa s vami podelia:
~ Caffe4U / Kafíčko by Caffe4U z Bratislavy
~ Coffeein.sk zo Šiah
~ Čierna Perla_ Black Pearl z Kostolnej pri Dunaji
~ Diamonds Roastery z Dunajskej Lužnej
~ URBAN Coffee – Bratislava
~ Verticcio coffee & tea zo Žiliny (špecializované obchody s kávou a čajom v Žiline, Trnave a Bratislave),
~ black. Bratislava

Výzva pre pražiarov

Všetci vyššie menovaní prijali výzvu pre pražiarov a po prvýkrát sa tak na Slovensku uskutoční neformálne porovnanie jednotlivých pražiarní. Každý z pražiarov mal k dispozícii rovnaké kávovníkové zrno a pustil sa do práce. Výsledok ich snaženia budete môcť ochutnať a zhodnotiť práve vo Fresh Markete.

Kávou Coffee Marektu sa tak stala Brazília Boutique Cold Soul (cupping 88,5) od Capricornio Coffees (dovozca EuroCoffee / Coffee VERONIA Sereď)

Aká bude vaša voľba? Brazília ako espresso alebo skôr cez filter? A u ktorého pražiara vám bude chutiť najviac? Príďte vyskúšať a zhodnotiť osobne – veď takúto možnosť ochutnať rovnaké kávovníkové zrno od viacerých pražiarov na jednom mieste a v jednom čase sme tu ešte nemali 😉

Samozrejme, okrem spomínanej Brazílie budú mať jednotliví vystavovatelia pre vás pripravené aj ďalšie čerstvo pražené odrodové kávy z celého sveta.

Ďalší účastníci

Okrem spomínaných pražiarov sa vám predstavia aj:
~ Patak kávovary Bratislava
~ Bozin Roastery z Pezinka
~ Powerlogy – PowerCoffee
~ No a na Coffee Market-e budú vďaka spol. Petimera: Coffees of Indonesia zastúpení aj farmári z Indonézie.

Ale oplatí sa prísť nielen kvôli káve 😉

Špecialisti z Finest Rum Store s.r.o. – Dobrý Rum – pitie pre náročných, vám poradia, ako párovať kávu s rumom. Ako pri týchto nápojoch kombinovať ich chute a vône, aby bol požitok z ich konzumácie ešte viac umocnený.

A keď už sme pri alkohole – „kávičkárov“ nasmerujeme do stálej prevádzky vo Fresh Markete Pivný raj, kde nájdu aj kávové pivá.

No a na svoje si určite prídu aj dámy – vďaka kávovej kozmetike MARK face and body, ktorá stále viac naberá na popularite.